Światowy Dzień AIDS

W dniu 1 grudnia zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS poprzez przypięcie do ubrania lub/i udostępnianie poprzez swoje kanały informacyjne (media społecznościowe, strona internetowa) Czerwonej Kokardki – symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich rodzinami/ bliskimi. W dniu tym obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku.

Dzień bez futra

Dziś obchodzony jest Dzień bez Futra. Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią przygotowali akcję uświadamiającą wszystkich o warunkach, w jakich żyją i umierają zwierzęta futerkowe hodowane na farmach futrzarskich. Jeśli los zwierząt nie jest ci obojętny, to możesz złożyć podpis pod Europejską Inicjatywą Obywatelską, która ma na celu zamknięcie farm futrzarskich w Unii Europejskiej. Link do obywatelskiego projektu ustawy UE znajdziesz TUTAJ.

Sejmik młodzieżowy

19 listopada 2022 roku odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas której członkowie sejmiku odebrali nominacje. Złożyli też ślubowanie. Wśród nominowanych byli nasi uczniowie: Małgorzata Szumska i Michał Tyrawski. Gratulujemy.

Zmiana Inspektora ODO

Informujemy, że od dnia 01 listopada 2022 r. rolę Inspektora Ochrony Danych Osobowych Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Człuchowie pełni pani Ewelina Warszewska. Z Inspektorem ODO można kontaktować się: telefonicznie pod numerem: +48598345366 lub za pomocą poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tydzień profilaktyki

Ubiegły tydzień pod hasłem Tydzień profilaktyki obfitował w spotkania i warsztaty profilaktyczne dla wszystkich uczniów. Pierwszoklasiści spotkali się z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie na zajęciach „Cyberprzemoc i odpowiedzialność nieletnich”. Uczniowie klas drugich podczas warsztatów z pedagogiem szkolnym odpowiadali na pytanie: Czy energetyki są zdrowe? Dla młodzieży odpowiedź była jednoznaczna, natomiast dowiedzieli się, nie są one wcale takie zdrowe.

Nowa przewodnicząca SU

Dzisiaj odbyło się głosowanie na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Spośród dwóch kandydatek wyłoniliśmy nową przewodniczącą SU - została nią Małgorzata Szumska, która uzyskała 103 ważne głosy. Gratulujemy.

Próbna matura

W dniu dzisiejszym uczniowie klas czwartych zmierzyli się z pierwszym egzaminem matury próbnej. Oprócz sprawdzenia poziomu swojej wiedzy mogli przekonać się jak przebiega taki egzamin i jaki stres się z tym wiąże. Na pierwszy ogień tradycyjnie pisali test z języka polskiego, jutro zmierzą się z królową nauki – matematyką, w czwartek - z językiem obcym. Życzymy powodzenia :-)