Sprzątanie świata

W dniach 21 i 22 września 2023 roku, w ramach zagadnień ,,Wpływ człowieka na środowisko przyrodnicze”, zorganizowano dla uczniów klasy 2b i 2c zajęcia w terenie. Głównym celem zajęć był udział w akcji pt. ,,Sprzątanie świata”, czyli zbieranie śmieci w okolicy terenu szkoły i nad Jeziorem Urzędowym.

Otrzęsiny

Wczoraj w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024, ślubowanie oraz przyjęcie w szeregi uczniowskie uczniów klas pierwszych. W trakcie otrzęsin każda z klas pierwszych zaprezentowała się tematycznie – klasa 1a - jako policjanci, klasa 1b - jako postaci anime.

Rajd pieszy

Klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami I. Lichucką i M. Bazanowiczem uczestniczyły w rajdzie pieszym nad Jezioro Rychnowskie. Były zabawy na boisku plaży WOPR, kąpiel w jeziorze, ognisko i wspólne zabawy a na osłodę prezent od jednej z mam- wspaniały sernik.

Salon maturzystów

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek, więc, aby zaplanować strategię i wybrać optymalną ścieżkę kariery klasy 3 a i c  oraz 4 a i b uczestniczyły w Salonie maturzystów w Gdańsku.

Zebrania

Jutro, tj. 13 września, serdecznie zapraszamy rozdziców/opiekunów naszych uczniów na spotkanie z dyrektorką szkoły oraz wychowawcami klas. Harmonogram spotkań:

* klasy pierwsze - aula, godz. 16.30

* klasy czwarte - aula, godz. 17.00

* klasy drugie i trzecie - sale lekcyjne, godz. 17.00

* prezydium rady - s. 6,  godz. 17.30

Spływ kajakowy

12 września 2023r. klasa 2c wraz z opiekunami wybrała się na spływ kajakowy. Na trasie Nowa Brda - Folbryk uczestnicy spływu poznawali walory przyrodnicze rzeki Brdy, ćwiczyli sprawność fizyczną, a przede wszystkim wzmacniali relacje. Pogoda dopisała, humory też.

Spotkanie

Uczniowie klas maturalnych, którzy niedługo staną przed koniecznością wyboru studiów, spotkali się z absolwentami naszej szkoły, którzy opowiadali o swoich decyzjach, planach i ważnych czynnikach, które zadecydowały o wyborze właśnie takich kierunków studiów. To było bardzo owocne spotkanie, ponieważ nie ma nic cenniejszego, jak usłyszeć na żywo niezbędne informacje od praktyków.