Debata ekologiczna

20 września odbyła się w auli naszej szkoły debata ekologiczna w ramach cyklu Jestem obywatelem – Świadomi Zieloni. Tym razem debatowaliśmy na temat, co każdy z nas może zrobić, aby chronić najbliższe środowisko. Zaprosiliśmy ekspertów. Byli z nami: dyrektor człuchowskiego Sanepidu oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, pracownicy referatu – ochrona środowiska.

Zajęcia z geografii

W ramach geografii regionalnej, dnia 14 września br., uczniowie klasy 3d, 3e, 3f odbyli zajęcia w terenie. Zajęcia miały na celu poznanie wystawy czasowej na naszym Zamku Krzyżackim nt. mundurów i broni z różnych okresów historycznych.

Szczepienia dla uczniów

Przypominamy, że dnia 30 września 2021 r. (czwartek) o godz. 11.00 w gabinecie pielęgniarki szkolnej odbywać się będą szczepienia dla chętnych uczniów naszej szkoły.

Salon Maturzystów

24 września 2021 r.odbędzie się Pomorski i Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów 2021, przygotowany we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku/Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Konkurs wokalny

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im Stanisława Jopka organizowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Patronem konkursu jest legendarny solista „Mazowsza" Stanisław Jopek

Młodzi Pomorzanie – przyszłość Europy

Zapraszamy do udziału w konkursie zespoły składające się z 3 uczniów i nauczyciela: liceów, techników i szkół branżowych. Do 15 listopada 2021 r. należy przygotować ciekawe filmy promujące programy, inicjatywy, projekty i działania Unii Europejskiej skierowane do młodzieży. 

Infolinia

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów,