Matura

Drodzy Maturzyści!

Życzymy Wam lekkiego pióra, twórczego niepokoju, przytomności umysłu, optymizmu, dużo wiary we własne siły oraz wymarzonych zadań i tematów. Obejrzyjcie zdjęcia z tegorocznych egzaminów.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Rodzice,

z okazji zakończenia zajęć szkolnych w najstarszych klasach szkół ponadgimnazjalnych oraz w związku ze zbliżającym się terminem egzaminów maturalnych, wyrażam uznanie i przekazuję Państwu słowa wdzięczności za zaangażowanie i pracę każdego dnia, za stwarzanie Uczniom warunków i życzliwej atmosfery, w której mogli rozwijać swoje umiejętności, zdobywać i utrwalać wiedzę, by móc zakończyć edukację szkolną i przystąpić z powodzeniem do egzaminu maturalnego. 

Dziękuję za trud włożony w przygotowanie Maturzystów do egzaminu dojrzałości. Jestem przekonana, że dzięki Państwa wsparciu osiągną oni kolejne sukcesy na studiach i w dorosłym życiu.

Drodzy Absolwenci,

wkrótce przystąpicie do egzaminu maturalnego. Życzę Wam, abyście dobrze wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności nabyte wytrwałą i rzetelną pracą. Powodzenia na maturze i w dalszej edukacji!

1 maja – Święto Pracy

1 maja to Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. W Polsce jest obchodzony od 1890 r., jednak świętem państwowym jest od 1950 r. W czasach PRL-u w tym terminie organizowano liczne pochody z obowiązkowymi „szturmówkami”.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

3 maja jest świętem państwowym na pamiątkę uchwalenia w 1791 r. Konstytucji 3 maja. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, niezwykle postępową konstytucją, która stała się symbolem historyczno-narodowym. Kolejne rocznice jej uchwalenia były okazją do zamanifestowania wolności

Żegnamy uczniów klas 3.

No i nadszedł ten dzień - dzień zakończenia edukacji w naszej szkole. Tak kończy się ważny etap w Waszym życiu, który jednakże otwiera drzwi do dalszego zdobywania wiedzy i zdobywania kariery. Wszystkim gratuluję wyników, szczególnie gratulacje kieruję do  Moniki Ginter, która uzyskała

2 maja – Dzień Flagi

2 maja to Dzień Flagi. Święto to wprowadzone zostało do kalendarza w 2004 r. na pamiątkę wydarzenia, jakim było wywieszenie polskiej flagi podczas walk o Berlin na 67-metrowej Kolumnie Zwycięstwa w dowód zwycięstwa nad Niemcami. W tym dniu warto wywiesić flagę.

Żeby się chciało chcieć!

Dzisiaj odbyła się debata klas pierwszych dotycząca motywacji. Jej celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, żeby się chciało chcieć? Podczas debaty rozmawialiśmy o motywacji, o tym, co nas motywuje, a co demotywuje i jak znaleźć motywację do działania każdego dnia.