Klauzula informacyjna dotycząca funkcjonowania monitoringu wizyjnego w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Człuchowie oraz na terenie wokół szkoły.


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy, iż budynek Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Człuchowie jest monitorowany. Monitoring obejmuje także najbliższe otoczenie budynku szkoły.

Administratorem danych osobowych uzyskanych w wyniku funkcjonowania systemu monitoringu, czyli operatorem systemu monitoringu, jest Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego ul. Kusocińskiego 1; 77-300 Człuchów, reprezentowane przez dyrektora szkoły.

W przypadku pytań dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania danych osobowych uzyskanych w wyniku funkcjonowania systemu monitoringu, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, można skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, wyznaczonym przez administratora danych osobowych  za pomocą adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 59 83 45 366.

System monitoringu ma na celu:

 • zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania, opieki oraz pracy,
 • dbałość o bezpieczeństwo mienia szkolnego,
 • dochodzenie roszczeń i obrona przed roszczeniami uczniów i pracowników szkoły.

 

Szczegółowe zasady funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Czarnieckiego w Człuchowie oraz na terenie wokół szkoły, miejsca instalacji kamer systemu na terenie szkoły, reguły rejestracji i zapisu informacji oraz ich zabezpieczenia, a także możliwości udostępniania zgromadzonych danych o zdarzeniach zawarte są w Regulaminie funkcjonowania monitoringu wizyjnego w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Człuchowie oraz na terenie wokół szkoły  POBIERZ (plik pdf, rozmiar 576 KB)

Posiadacie Państwo prawo:

 1. dostępu do treści swoich danych,
 2. żądania usunięcia danych, gdy:
  • dane nie są już niezbędne do celów, dla których zostały zebrane,
  • dane przetwarzane są niezgodnie z prawem;
 3. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych na podstawie art. 21 Rozporządzenia RODO,
 4. prawo do odwołania zgody w dowolnym momencie wobec przetwarzania danych osobowych opartego na art. 6 pkt 1. lit. a bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.


Przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.