Uczniowie naszej szkoły po raz drugi brali udział w Ogólnopolskim Konkursie "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie i Krakowie.


W tym roku szkolnym 2022/2023 odbyła się VII edycja konkursu i dotyczyła Austrii. W pierwszym etapie (szkolnym) chętni uczniowie rozwiązywali test w formie dwujęzycznej dot. m.in. geografii, historii, gospodarki i kultury Austrii.
Najlepsza trójka uczniów tj. Paweł Krasoń kl. 1c , Natalia Pacha kl. 3a oraz Maksymilian Puchowicz kl. 3a reprezentowała naszą szkołę w drugim etapie (regionalnym), który odbył się 21 kwietnia w Gdańsku. Uczniowie tworzyli 3-osobową drużynę i odpowiadali na forum na pytania (zarówno w j. polskim, jak i j. niemieckim) zawarte w prezentacji multimedialnej, wśród grup z 22 innych szkół z całego województwa pomorskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!

 

osterreich
osterreich osterreich