Witamy

i love banner     bip 1

 

 

 

 

hostgator domain coupon

baner 2020 2021

FavPromote

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu... podajemy nowe terminy postępowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja 2020/2021

Zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna: zapraszamy do zapoznania się z numerami telefonów oraz linkami do artykułów nt. koronawirusa oraz bezpłatnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

Zdalna pomoc psych.-pedagog.

Z radością informujemy, że decyzją Komisji Konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie, otrzymaliśmy tytuł laureata. Nagrodą jest mobilna pracownia multimedialna z 16 sztukami komputerów przenośnych.

Jesteśmy laureatami

Drodzy Uczniowie przypominam o środkach ochronnych: często myj ręce, stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania, unikaj dotykania oczu, nosa i ust, jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej.

Komunikat - koronawirus

Wśród najlepszych!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2020 nasze liceum zajęło 41 miejsce wśród najlepszych liceów w województwie pomorskim i otrzymuje tytuł „Brązowej Szkoły 2020”

Wśród najlepszych!

plakat LO 2021

 

We wtorek 20 października odbyło się w szkole IV Sympozjum Językowe.

Spotkanie otworzyła wicedyrektor szkoły pani Krystyna Łuczycka. Przypomniała, że to już po raz czwarty młodzież człuchowskiego liceum i zaproszeni goście dyskutują na temat różnorodnych zjawisk językowych. W poprzednich latach analizowano m.in. zjawiska frazeologiczne i wynikające z ich niepoprawnego stosowania błędy, zjawiska związane z onomastyką (nauką o nazwach własnych), tendencje i zagrożenia wynikające z zapożyczeń z języków obcych oraz najczęściej spotykane błędy językowe.

W tym roku uczniowie analizowali funkcje języka, rodzaje stylizacji i środki stylistyczne w literaturze.  Pani Łuczycka przypomniała, jak ważne jest dbanie o estetykę i poprawność języka na co dzień, stosowność w zależności od sytuacji komunikacyjnej. Język jest naszą wizytówką. „Powiedz coś do mnie, a powiem ci, kim jesteś” – te słowa stały się już mottem człuchowskiego sympozjum.

Wykład inauguracyjny  wygłosiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie, polonistka,  pani Jolanta Lisek, która omówiła najczęściej spotykane błędy w naszym języku.

Następnie prelegenci- tegoroczni maturzyści, zaprezentowali swoje wystąpienia na następujące tematy:

1. Magdalena Zajączkowska z kl 3a - „Parabola i sposób jej ukazania w literaturze”.

2. Monika Staszewska  z kl 3b -„Funkcje języka w tekstach”

3. Agnieszka Ginter z kl 3a -„Erystyka- sztuka prowadzenia sporów”

4. Daria Kasperowicz z kl 3a -„Gesty i mimika w komunikacji”

5. Dorota Orlikowska z kl 3a -„ Funkcje języka w prasie i mediach”

6. Katarzyna Łukaszuk  z kl 3c -„Zapożyczenia językowe- moda czy konieczność”

Do grupy prelegentów - licealistów dołączyli gimnazjaliści z klasy drugiej. Cztery uczennice: Agata Hrycikowska, Wiktoria Kowalik, Zuzia Pietrzak i Karolina Lemańczyk  zaprezentowały słuchaczom zjawisko stylizacji językowych.

Gratulujemy doskonałych, dojrzałych wystąpień wszystkim prelegentom.

Sympozjum przygotowały polonistki panie Krystyna Łuczycka i Ilona Lichucka.

 

symp2015 symp2015 symp2015 symp2015 symp2015 symp2015 symp2015 symp2015 symp2015 symp2015 symp2015  symp2015

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarcza 2019 2020

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas