Witamy

i love banner     bip 1

 

 

 

 

hostgator domain coupon

baner 2020 2021

FavPromote

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu... podajemy nowe terminy postępowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja 2020/2021

Zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna: zapraszamy do zapoznania się z numerami telefonów oraz linkami do artykułów nt. koronawirusa oraz bezpłatnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

Zdalna pomoc psych.-pedagog.

Z radością informujemy, że decyzją Komisji Konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie, otrzymaliśmy tytuł laureata. Nagrodą jest mobilna pracownia multimedialna z 16 sztukami komputerów przenośnych.

Jesteśmy laureatami

Drodzy Uczniowie przypominam o środkach ochronnych: często myj ręce, stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania, unikaj dotykania oczu, nosa i ust, jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej.

Komunikat - koronawirus

Wśród najlepszych!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2020 nasze liceum zajęło 41 miejsce wśród najlepszych liceów w województwie pomorskim i otrzymuje tytuł „Brązowej Szkoły 2020”

Wśród najlepszych!

plakat LO 2021

 

Po raz drugi w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Czarnieckiego odbyło się sympozjum językowe dla klas humanistycznych. Celem sympozjum jest przede wszystkim rozwijanie kompetencji i zainteresowań szeroko pojętą humanistyką. Spotkanie rozpoczął wykład – Integracja językowa na Pomorzu po II wojnie światowej. Gwary z różnych regionów Polski. - przygotowany przez p. Teresę Dudę. Potem nastąpiły referaty uczniów. Było o pleonazmach i tautologii, o wpływie innych języków, szczególnie angielskiego, na współczesny język polski.

Interesujące były wyniki ankiety przeprowadzone w szkole na temat stosowania wulgaryzmów przez młodzież. Okazało się, że najczęstszą przyczyną mówienia „brzydkich” wyrazów jest chęć odreagowania stresu. Niepokojąca wydaje się postawa, którą najczęściej wskazywali ankietowani, pytani jak reagują, kiedy ktoś przeklina. Otóż, większość po prostu udaje, że nie słyszy. Najczęściej używane wulgarne słowo to k…… Uczennice, które przygotowały to badanie, zakończyły swoje wystąpienie apelem o nieużywanie wulgaryzmów, argumentując, że przeklina tylko ten, kto nie ma nic mądrego do powiedzenia i cechuje go ubóstwo językowe.

sympoz2013 sympoz2013 sympoz2013 sympoz2013 sympoz2013 sympoz2013 sympoz2013sympoz2013

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarcza 2019 2020

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas