Witamy

i love banner

 

 

 

 

hostgator domain coupon

20 marca odbył VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny, którego organizatorem jest nasza szkoła. Współpracujemy z człuchowskim oddziałem warszawskiej WSP i właśnie tam odbył się konkurs. Udział wzięło 30 uczniów, którzy zostali wyłonieni w dwóch etapach: klasowym i szkolnym.
Dyktando okazało się trudne, choć nie dla wszystkich. Zwyciężczyni, która otrzymała tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii, zrobiła tylko jeden błąd. Warto tu dodać, ze jest z naszej szkoły. Po raz pierwszy nasi uczniowie „zgarnęli” prawie wszystkie nagrody. Gratulujemy i cieszymy się.


A oto kompletna lista nagrodzonych uczniów:
1. I miejsce – Marta Mielniczek – ZSP LO Człuchów
2. II miejsce – Piotr Wieżel – ZSP LO Człuchów
3. III miejsce – Zuzanna Krawiecka – LO STO Człuchów
4. IV miejsce – Mateusz Chołuj – ZSP LO Człuchów


Wyróżnienia otrzymali:
1. Katarzyna Bujewska - LO STO Człuchów
2. Aleksandra Żmudzka – Gimnazjum nr 1 Człuchów
3. Zuzanna Sarnowska – Gimnazjum nr 1 Człuchów
4. Kacper Czapiewski – ZSS Człuchów
5. Karolina Baryłka – Gimnazjum Przechlewo


Poziom piszących był dość wyrównany. Nieźle poradzili sobie z pisownią takich wyrazów jak: wte i wewte, horda, chandra, chimera, hałastra, żorżeta, żabot, rad nierad, żachnąć się, zmitrężyć, ohydztwo, paskudztwo czy ni stąd, ni zowąd.
Gala konkursu została uświetniona wykładem o integracji językowej, który wygłosiła polonistka, do niedawna pracująca w naszej szkole, pani Teresa Duda.
Uroczystość wręczenia nagród zaszczycił swoją obecnością burmistrz miasta pan Ryszard Szybajło, który od początku patronuje naszemu konkursowi.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

konkurs2014konkurs2014konkurs2014

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas