Aktualności

i love banner     bip 1

 

 

 

 

baner 2020 2021

sympozjum 7Dzisiejszy dzień w naszej szkole objawił się uczniowskiej społeczności jako ogromny zastrzyk wiedzy na temat naszego języka za sprawą zorganizowanego przez Panie polonistki Sympozjum Językowego. Obfitowało ono w mnogość tematów i zagadnień, co niewątpliwie zostało wzmożone przez dowolność wyboru tematu prac przez uczniów. Zachęta i pomoc naszych nauczycielek zaowocowała wysoką frekwencją wśród osób wygłaszających swoje prace. Dotykały one wielu odmiennych tematów, ale łączyła je aktualność problematyki. Uczniowska gawiedź szumnie ściągnęła do szkolnej auli, by spijać nektar wiedzy płynącej z ust ich kolegów i koleżanek. Jestem pewien, iż wszyscy wyciągnęli z tego wydarzenia większe lub mniejsze profity. Niewątpliwie był to powód do rozwoju dla nas - zwykłych śmiertelników, którzy uczą się własnego języka całe życie. Jest on niezwykle zmienny i tajemniczy, a organizowane w naszej szkole sympozja są idealną okazją do zaktualizowania naszej wiedzy.

Paweł Modrzejewski

Prelegenci podczas Sympozjum:
1. Aleksandra Szymańska 2c „Dziecięce słowotwórstwo”
2. Aleksandra Szultka 2b „Język reklamowy”
3. Alicja Sywyj 2b „Język internetu-poprawność”
4. Dominika Zielińska 3a „Wulgaryzmy i ich funkcje w języku”
5. Monika Kumiszcza 3a „Funkcja i pochodzenie związków frazeologicznych”
6. Julia Lider 3a „Muzyczność w poezji”
7. Barbara Maszczak 2a „Interpunkcja w internecie”
8. Magda Madej 2a „Język młodzieży”
9. Magda Błoch 2c „Podwójna negacja, przeczenie”
10. Adrian Bernacki, Paweł Grygorowicz 2b „Wpływ internetu i telefonu na język”
11.Karolina Lemańczyk 2a „Perswazja w życiu codziennym”
12.Klaudia Otto 2a „10 słów zwiększających elokwencję”
13.Agata Hrycikowska 2a „Język w internecie”
14.Bartosz Matuła 3a, Jacek Kiedrowski 2b „Język w polityce, perswazja”
15. Weronika Urbanowicz, Paweł Modrzejewski 3a „Parodia i jej funkcje”

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarcza 2019 2020

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas