Aktualności

i love banner     bip 1

 

 

 

 

baner 2020 2021

Już po raz szósty w szkole w związku z obchodami Dnia Kobiet odbył się szkolny Kongres Kobiet, tym razem skoncentrowany wokół haseł: siła, piękno, wartość. Podczas kongresu, w którym uczestniczyły nie tylko Panie i dziewczęta z naszego szkolnego środowiska, ale i zaproszone przedstawicielki innych szkół, swoje prezentacje na tematy: zmiany wizerunku kobiet na przestrzeni wieków, kobiecej siły i wartości- przedstawiły uczennice klas 1: Dominika Szymańska, Marta Skrzypczak i Karolina Murdza.
Wyjątkowym zainteresowaniem spotkały się również wypowiedzi zaproszonych Pań, które opowiadały o swoich pasjach, wykonywanych zawodach i łączącej kobiety więzi: p. Iwona Czarnowska- trenerka personalna, instruktorka Kettebells, p. Nicola Kasprzak- instruktorka fitness, Power Pump i Salsation Fitness, p. Danuta Drążek- specjalistka pielęgniarstwa ginekologicznego, edukatorka laktacyjna i położna środowiskowa, p. Marlena Fryda- ratowniczka medyczna.
Panie Iwona i Nicola przeprowadziły dla grupy uczennic krótki trening Salsation.
Oprócz cyklu prelekcji i prezentacji Panie, dziewczęta mogły uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących. Jednym z nich jest wystawa p.n. "Demakijaż" przygotowana przez uczennice kl. 3- Biankę Białasik i Julitę Szuster, które zorganizowały profesjonalną sesję fotograficzną mającą pokazać naturalne piękno kobiety. 
Kolejną akcją zorganizowaną w szkole była Slow Fashion Revolution- proekologiczna akcja promująca rozsądne podejście do kwestii mody i zakupów. Z prezentacji na temat wpływu przemysłu odzieżowego na środowisko dowiedzieliśmy się, jak bardzo szkodzimy lasom, wodzie i powietrzu, kupując bez zastanowienia kolejne kilogramy ubrań. Dla tych najbardziej 'eko' zorganizowaliśmy punkt darmowej wymiany ubrań, który cieszył się dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów ;)
Wszystkim kobietom czas wspólnego świętowania umilił słodki poczęstunek na korytarzach szkolnych przygotowany przez męską część społeczności uczniowskiej.

kongres 2020

 Więcej zdjęć w naszej galerii.

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarcza 2019 2020

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas