Aktualności

i love banner     bip 1

 

 

 

 

baner 2020 2021

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.
Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas tegorocznego Maratonu piszemy listy w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.
Poczynając od tych, którzy walczą o sprawiedliwość dla osób dotkniętych zmianami klimatu, po osoby walczące z ubóstwem, dyskryminacją i represjami politycznymi, młodzi ludzie stali się potężną siłą przemian i zasługują na wsparcie całego świata.
W naszej szkole od wielu lat piszemy listy i włączamy się do akcji w obronie praw człowieka. Każdego roku są z nami znani w mieście ludzie, którzy swoim autorytetem wspierają nas w słusznych działaniach. Tak też było tym razem. Gościliśmy: przewodniczącego Rady Miejskiej p. J. Górnego z żoną, przewodniczącego Powiatowej Komisji Edukacji p. A. Bondarenko, przewodniczącą Centrum Konsultacyjno – Informacyjnego do spraw Uzależnień p. G. Radziemską, radnego Rady Miejskiej i przedstawiciela Policji p. P. Zawadę oraz szefa człuchowskiego Dziennika Bałtyckiego p. P. Furtaka. Jesteśmy radzi i wdzięczni za poczucie siły i solidarności w dobrej sprawie.

list 2019 1list 2019 1list 2019 1list 2019 1list 2019 1list 2019 1list 2019 1list 2019 1

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarcza 2019 2020

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas