Aktualności

i love banner     bip 1

 

 

 

 

baner 2020 2021

Wczoraj uczestniczyliśmy w akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Człuchowie. Protest przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach jest organizowany w naszym mieście co roku, już od 12 lat.
Protestowaliśmy, ponieważ stałe trzymanie psów na uwięzi jest nadal częstym zjawiskiem,
a jest to:
• niezgodne z prawem – zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu; zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry;
• niehumanitarne – zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność; łańcuch często powoduje u nich urazy kręgosłupa, wrasta w szyję lub przemarza do niej;
• niebezpieczne dla ludzi – pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie dla ludzi.

Nasza obecność na wczorajszym happeningu miała spowodować, by wśród ludzi wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy.

lancuchy 2019 1lancuchy 2019 1lancuchy 2019 1lancuchy 2019 1lancuchy 2019 1lancuchy 2019 1

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarcza 2019 2020

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas