Aktualności

i love banner

 

 

 

 

IMG 20190612 WA0000Wczoraj uczestniczyliśmy w spotkaniu „Zwyczajni/niezwyczajni bohaterowie nowych ulic w Człuchowie”, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie.

Dzisiaj w ramach XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom wybrałyśmy się do Przedszkola Miejskiego „Jacek i Agatka” i w grupie Muchomorków czytałyśmy dzieciom bajki. Akcja organizowana jest przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, a my włączamy się w nią każdego roku.


Ania i Ewa z Ia z p. A. Dopadło

baner 1baner 1

Dzisiaj podczas długiej przerwy odbyło się śniadanie. Każdy samodzielnie przygotowywał sobie kanapkę. Było smacznie i zdrowo. Następne śniadanie na powitanie nowego roku już we wrześniu!

sniadaniesniadaniesniadaniesniadaniesniadaniesniadanie

jestem

Dzisiaj odbyło się spotkanie młodzieży ( w ramach cyklu „Jestem obywatelem”) z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie pod hasłem „Jestem tu przeciwko nienawiści”. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagadnienie przemocy, agresji oraz bezpieczeństwa w świecie realnym i wirtualnym. Pamiętajmy o tym, że to my mamy wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych. Dbajmy o to!

Wczoraj świętowaliśmy 30 rocznicę pierwszych, częściowo wolnych, wyborów w Polsce.
4 czerwca 1989 roku to data szczególna w dziejach naszego państwa. To wtedy Polacy wzięli udział w wolnych wyborach do Senatu i częściowo wolnych wyborach do Sejmu, decydując o demokratycznej perspektywie naszego kraju.
My świętowaliśmy także Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Był to dla nas radosny dzień. Uczniowie przygotowali minikoncert piosenek tematycznie związanych z dzisiejszym świętem oraz wiersze o Polsce. Nie zabrakło również biało-czerwonych słodkości.

pf 1559721822

 

Wczoraj odbyła się I ekologiczna debata „Strajk klimatyczny w LO - Nie dokarmiajmy Smoga!”. Była ona elementem prowadzonego w szkole od początku roku cyklu spotkań pod hasłem „Jestem Obywatelem”.
Debata poświęcona była ważnemu problemowi ekologicznemu, jakim jest zanieczyszczenie powietrza i smog. Młodzież przygotowała i wygłosiła kilka wystąpień panelowych: „Smog na poziomie globalnym”, „Polska martwą plama na mapie Europy”, „Czy wiesz jak dbać o ziemię?” oraz wyniki ankiety „ Smog jest groźny jak smok” - dotyczącej świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza.
Mogliśmy też wysłuchać głosu ekspertów z Urzędu Miejskiego w Człuchowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie i podjąć dyskusję na temat ważnych dla nas zagadnień związanych z ochrona powietrza.
Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu przyczyniliśmy się do budowania postaw proekologicznych i uświadomiliśmy Wam, że są one nie tylko związane z poziomem życia, ale także z ochroną środowiska i dbałością o naszą planetę.
Apelujemy – nie czekajcie co zrobią inni, co robi rząd – zacznijmy od siebie. Każdy z nas musi dbać o środowisko na wszelkie możliwe sposoby!

IMG 20190603 WA0003IMG 20190603 WA0003IMG 20190603 WA0003

A u nas słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka :-)

d dz 4d dz 4d dz 4d dz 4

Dużym i małym dzieciom składamy serdeczne życzenia  spełnienia marzeń,  aby codziennie spotykało Was coś miłego i dobrego, uśmiechu od rana do wieczora, nieustannego odkrywania piękna i wspaniałości świata oraz rozwijania swoich licznych talentów ...

dyrekcja i nauczyciele

REKRUTACJA na 2019/2020

Plakat LO 2019Ulotka LO nad Jeziorem A4 do DLUlotka LO nad Jeziorem A4 do DL 2

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas