Aktualności

i love banner     bip 1

 

 

 

 

baner 2020 2021

dlawasProgram Stypendiów Pomostowych to rozbudowany system stypendialny, oferujący studentom wsparcie finansowe na I rok i dalsze lata studiów. Stypendia pomostowe na pierwszy rok studiów otrzymują ambitni i zdolni maturzyści z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają studia dzienne i spełniają kryteria jednego z segmentów Programu.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 12 sierpnia do 14 września 2020 r., do godziny 16.00.

Stypendium na I rok studiów wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Na starszych latach wysokość stypendiów jest zróżnicowana.

O stypendium na I rok studiów może aplikować każdy maturzysta, który ukończy szkołę ponadgimnazjalną w 2020 roku i:

• zda dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym (uzyska odpowiednią ilość punktów zgodną z wymaganiami programu);
• zostanie przyjęty w roku akademickim 2020/2021 na I rok stacjonarnych studiów I stopnia, lub I rok stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich;
• mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców w powiecie chojnickim, człuchowskim, kartuskim, puckim lub wejherowskim.
• pochodzi z niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę nie przekracza 1820 zł brutto). Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością;
• ma rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat programu można uzyskać na stronie https://dlawas.org/stypendia-pomostowe/ lub bezpośrednio kontaktując się z biurem Fundacji Dla Was pod numerem telefonu 518 251 955 oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Starosta Powiatu Człuchowskiego i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Powiatu Człuchowskiego uprzejmie informuje uczniów szkół ponadpodstawowych, zamieszkujących na terenie jednostek samorządowych Powiatu Człuchowskiego, które dokonały wpłaty na Powiatowy Fundusz Stypendialny, o możliwości uzyskania stypendium.

Warunki uzyskania stypendium:
1. O stypendium naukowe mogą ubiegać się uczniowie od II klasy szkoły ponadpodstawowej, którzy:

a) osiągają średnią ocen co najmniej na poziomie 4,8 lub

b) są finalistami olimpiady przedmiotowej, bądź

c) mają udokumentowane inne szczególne osiągnięcia naukowe.

2. O stypendium za szczególne osiągnięcia w sporcie może aplikować każdy uczeń zamieszkujący na terenie Powiatu Człuchowskiego, uczących się w szkole której organem prowadzącym jest Powiat Człuchowski.

Pod pojęciem szczególnych osiągnięć w sporcie należy rozumieć udokumentowane uzyskanie co najmniej trzeciego miejsca w finałach sportowych na szczeblu wojewódzkim, czy udział w zawodach na szczeblu krajowym, międzynarodowym w randze mistrzostw np.: Polski, Europy, Świata, czy Igrzysk Olimpijskich.

Termin składania wniosków - 30 wrzesień 2020r.

EU flag Erasmus

Z radością informujemy, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus poinformowała nas, że zatwierdziła do realizacji szkolny wniosek złożony w ramach sektora Edukacja szkolna Akcja 1 Mobilność kadry edukacji szkolnej w roku 2020 przyznając mu łącznie 90 punktów na 100 możliwych – komentarz FRSE-NAP Erasmus: „…przedłożony do oceny wniosek Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czernieckiego w Człuchowie zatytułowany „Wykształcona kadra motorem rozwoju” jest zgodny z priorytetami i celami Akcji KA1. Z punktu widzenia spełnienia kryteriów opracowany w sposób szczegółowy, logiczny i przejrzysty. Pomimo, iż wnioskodawca jest nowicjuszem w realizacji i wnioskowaniu do Programu Erasmus+ po analizie wniosku widać, że jest przygotowany do realizacji projektu w każdym zakresie życia cyklu projektu. Projekt został oceniony pozytywnie we wszystkich kryteriach oceny…”.

Autorki wniosku: Anna Bernacka i Sylwia Marasz
Tytuł wniosku: Wykształcona kadra motorem rozwoju.
Budżet wniosku: 15154 euro
Numer wniosku: 2020-1-PL01-KA101-081067

wspolfinansowany

wakacjeZ okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy nauczycielom, rodzicom i drogim uczniom

serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę.

Życzymy udanego wypoczynku i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży oraz słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń. 

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy, by nadchodzący czas urlopów był ponadto czasem spokoju i odpoczynku.

 dyrektor szkoły
Krystyna Łuczycka

Studia 2020 to kampania informacyjna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i „Perspektyw” dla kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.
 
Przed uczestnikami w dniach 22-26 czerwca, Kierunkowskaz Kariery, czyli 5 dni rzetelnej wiedzy i inspiracji. Zostanie zaprezentowanych ponad 100 różnych kierunków studiów. Eksperci doradzą, czym należy się kierować podejmując decyzję, jak wybrać kierunek dopasowany do preferencji kandydata i do współczesnego rynku pracy, jakie są zasady rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021.
 
Konferencje odbywać się będą w godzinach 14.00 -17.00 w następujących dniach:
 
22 czerwca (poniedziałek) – Kierunki humanistyczne i społeczne
23 czerwca (wtorek) – Kierunki techniczne
24 czerwca (środa) – Kierunki medyczne
25 czerwca (czwartek) – Kierunki społeczne i ekonomiczne
26 czerwca (piątek) – Kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze
 
Każdy dzień Kierunkowskazu Kariery to:
 
Debaty z udziałem pracowników naukowych i absolwentów z całej Polski na temat najbardziej popularnych i wartościowych obszarów kształcenia akademickiego.
Sesje pokazujące kierunki „w pigułce” – w ciekawy i prosty sposób studenci zaprezentują swój punkt widzenia na dokonane już wybory, opowiedzą o swoich kierunkach, o codzienności studiowania i perspektywie przyszłej pracy.
Targi uczelni online z możliwością zadawania pytań; m.in. dotyczących rekrutacji na studia w wybranych uczelniach i na wybrane kierunki studiów.
Zapraszamy do sprawdzenia agendy spotkań i do rejestracji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Serdecznie gratulujemy:

1. Łączkowskiemu Natanowi

2. Langkafel Magdalenie

3. Nowak Markowi

4. Dykier Kindze

wyróżnienia w Konkursie Matematycznym "Kangur".

 

Od dnia dzisiejszego czekamy na Wasze wnioski (podania) do klas pierwszych liceum.

Na stronie https://czluchow.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html utwórzcie konto i wypełnijcie wniosek, nastepnie go wydrukujcie. Podpisane przez Was oraz rodzica podanie przynieście do szkoły.

Na wnioski czekamy do 10 lipca 2020 r. do godz. 15.00.

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarcza 2019 2020

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas