Zapraszamy wszystkich do wspólnej pożytecznej zabawy pt. "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", i nie tylko dzieci :-) Przynoście, a nawet przywoźcie, wszelkie zużyte lub niepotrzebne sprzęty elektroniczne i elektryczne. Wykaz zbieranego sprzętu znajdziecie tutaj (kliknij) (plik pdf, rozmiar 69,1 KB). Zaangażujcie rodzinę, zakłady pracy, urzędy i wszystkich, którzy chcą się pozbyć za darmo niepotrzebnego sprzętu. Dla klasy, która zbierze najwięcej - nagroda.

BĄDŹ EKO!

Przyswajanie nowych nawyków i dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Jeśli chcemy wykształcić w społeczności taki nawyk musimy zacząć od siebie i dać przykład postawy i działania ekologicznego. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

Podsumowując główne korzyści z udziału w programie to:

  • możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę;
  • edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci;
  • za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego, artykułów chemicznych lub materiałów biurowych.

Strona główna akcji: https://www.greenoffice.co/akcje-edukacyjne/

Działania realizowane są w ramach w ramach realizowanego przez uczniów naszej szkoły projektu unijnego "Klimat się zmienia - zmień sposób myślenia!"

plakat WDZE

Zbieramy elektrośmieci

Wspófinansowane przez Unię Europejską