Maraton Pisania Listów

Włączyliśmy się w działania corocznej globalnej kampanii Amnesty International, podczas której ludzie z całego świata piszą listy na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane. W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest wolność zgromadzeń. Do akcji włączyli się też zaproszeni goście: Marzena Kroplewska, Adam Bondarenko, Grażyna Radziemska, Justyna Muryn, Sławomir Łuczycki. Dziękujemy.

Zbiórka elektrośmieci zakończona

"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" pod takim hasłem odbywała się w naszej szkole zbiórka zużytych i niepotrzebnych sprzętów elektronicznych i elektrycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Wspólnie zebraliśmy 1850 kg!!! Komisja wybrała zwycięską klasę, która zebrała największą ilość elektrośmieci w przeliczeniu na kilogramy – najlepsza okazała się klasa 2B. W nagrodę klasa otrzymała słodycze i "N" do wykorzystania w wybranym dniu. Serdecznie gratulujemy.

Debata ekologiczna

W piątek, 14 października br., w Dzienniku Człuchowskim zamieszczony został artykuł o naszej debacie zorganizowanej w ramach realizowanego przez uczniów naszej szkoły projektu unijnego "Klimat się zmienia - zmien sposób myślenia!"

 Gratulujemy

Młodzież i dorośli z powiatów chojnickiego i człuchowskiego razem o klimacie. W Człuchowie odbyła się pierwsza Konferencja Klimatyczna. Pod takim tytułem opublikowany został artykuł na stronie chojnickiego radia lokalnego Weekend FM. W konferencji naszą szkołę reprezentowała Marta Skrzypczak, której wystąpienie wzbudziło, wśród obecnych, duży podziw. Gratulujemy wspaniałego wystąpienia.

Debata

W ramach projektu unijnego „Klimat się zmienia - zmień sposób myślenia!” odbyła się dyskusja poświęcona zmianom klimatu oraz temu, co powinniśmy zrobić tu i teraz, aby załagodzić jego skutki. Podczas dyskusji bardzo mocno wybrzmiało wezwanie do podjęcia natychmiastowych działań: „Jeśli chcemy ocalić nasz świat, musimy zacząć działać!"

Zbieramy elektrośmieci

Zapraszamy wszystkich do wspólnej pożytecznej zabawy pt. "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", i nie tylko dzieci :-) Przynoście, a nawet przywoźcie, wszelkie zużyte lub niepotrzebne sprzęty elektroniczne i elektryczne. Wykaz zbieranego sprzętu znajdziecie tutaj (kliknij) (plik pdf, rozmiar 69,1 KB). Zaangażujcie rodzinę, zakłady pracy, urzędy i wszystkich, którzy chcą się pozbyć za darmo niepotrzebnego sprzętu. Dla klasy, która zbierze najwięcej - nagroda.

Sprzątanie świata

Jak co roku założyliśmy rękawiczki, wzięliśmy do rąk szpikulce do zbierania śmieci i zaopatrzeni w duże, mocne worki wyruszyliśmy do parku zbierać wszelakie odpady. Nasze działania odbyły się w ramach akcji „Sprzątanie świata – Polska” oraz naszego szkolnego projektu współfinansowanego ze środków UE „Klimat się zmienia – zmień sposób myślenia!