Aktualności

i love banner

 

 

 

 

Amnesty International współpracuje z nauczycielami i nauczycielkami z całego świata, wdrażając edukację praw człowieka w lokalnych i ogólnokrajowych kontekstach, podnosząc świadomość i wspierając kampanie na rzecz międzynarodowego ruchu praw człowieka.
Maraton Pisania Listów jest jednym ze sposobów pozwalających szkołom na aktywne zaangażowanie w edukację praw człowieka i działanie na rzecz praw człowieka.
W liceum 'Nad Jeziorem' wydarzenie zorganizowano po raz piąty.
Zaproszeni goście, nauczyciele i nauczycielki ale przede wszystkim uczniowie zaangażowali swój czas, energię i zapał żeby napisać list w obronie jednej z ośmiu kobiet przeciwko którym toczą się postępowania w związku z ich działalnością na rzecz min. pracy z młodymi ludźmi, obrony praw kobiet, ochrony lokalnej społeczności chcącej podtrzymać kulturę swoich przodków, czy zniesienia kary śmierci.
Śledząc losy osób, w obronie których pisaliśmy listy do tej pory, zauważamy zmiany. Nagłośnienie historii naszych bohaterów i bohaterek w wielu przypadkach doprowadziło do zmian: zarzuty były wycofywane, więźniowie zostawali zwalniani z więzień a przynajmniej zaczynali być lepiej traktowani. Nasze listy mają znaczenie!
W tym roku udało nam się ich napisać i wysłać 127 (do tej pory "Nad Jeziorem" napisaliśmy ponad 700)

maraton 2018

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas