Aktualności

i love banner

 

 

 

 

Często słyszymy słowa: Polska, jesteśmy Polakami, ojczyzna. Na co dzień jednak nie myślimy o tym, co to jest dobro wspólne, interes narodowy, poczucie tożsamości, nasza kultura.
Nasza tożsamość, to niepodległość. W przeszłości nie zawsze tak bywało. Polacy musieli bronić swojej wolności, godności, tożsamości. Udało się!

Dzisiaj w auli szkoły świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysłuchaliśmy refleksji Maksymiliana o Niepodległej, życzeń dla Polski napisanych przez Kornelię, Barbarę, Alicję, Agatę oraz obejrzeliśmy film „Drogi do Niepodległej” przygotowany przez Macieja, Michała i Huberta.

Włączyliśmy się także w akcję „Dzień dla Niepodległej” – o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Tym samym podjęliśmy próbę bicia „Rekordu dla Niepodległej” przez szkoły.

Z okazji święta naszej Niepodległej był również tort dla całej społeczności szkolnej.

niep1niep1niep1niep1niep1niep1

Przedstawiciele szkoły uczestniczyli w uroczystości przy pomniku „Tym, którzy przywracali miastu polskość” . Złożyli kwiaty i oddali hołd walczącym o wolność. Udali się również na rynek miejski, gdzie degustowali „Słodkości na Dzień Niepodległości”.

W 100 rocznicę odzyskania niepodległości zachęcamy do refleksji nad tym, jacy jesteśmy, czego pragniemy, dokąd w życiu zmierzamy – my młodzi Polacy.

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas