Aktualności

i love banner

 

 

 

 

24 kwietnia brać uczniowska oraz nauczyciele LO w Człuchowie świętowali dzień patrona szkoły - Stefana Czarnieckiego. Odbyła się część oficjalna - apel, podczas którego uhonorowano kolejnego ambasadora szkoły - pana Adama Gawrońskiego, wręczono nagrodę za najciekawszy kostium z epoki Czarnieckiego (otrzymała ją Barbara Maszczak z kl 1a), wyróżniono dwie prace plastyczne związane z postacią Stefana Czarnieckiego (nagrody otrzymały Zuzanna Odalanowska i Maria Majcher z kl 3 g ) oraz zabawny konkurs o szkole przygotowany przez klasę 1c.

patron 20181patron 201812patron 20181patron 20181
Następnie rozpoczęła się część nieoficjalna – zainaugurowana wielkim tortem od nauczycieli, który przekazała na ręce uczniów pani dyrektor. Punktem kulminacyjnym imprezy, na który wszyscy czekali od rana, była wspaniała biesiada z wielką ilością pysznego, przygotowanego przez uczniów jedzenia. Czegóż tam nie było? Swojskie chleby, smalce, marynowane grzybki i ogórki, dżemy i powidła, mięsiwa i kiełbasy a na ciepło swojski pachnący bigos. To wszystko można było popić pachnącym napitkiem lemoniadowym serwowanym przez karczmarkę Basię. Przy innych kramach serwowano ciasto a stoły aż uginały się pod ich ciężarem i różnorodnością.
Oprócz biesiady odbył się również mecz koszykówki z nauczycielami oraz zumba dla zainteresowanych
Dzień patrona to już tradycja naszej szkoły i obchodzony jest co roku, by uczcić jego pamięć. Także i w tym roku udało się wspaniale świętować.

Zdjęcia w galerii.

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas